הרוחות לוהטות בקבוצת ימינה בעקבות פתיחת קבוצות של המנכ"לית הטרייה, סטלה ויינשטיין. חיים ז'אן מהפעילים הבולטים:"הרמת קבוצות מאחורי הגב של האנשים".

סטלה ויינשטיין וחיים ז'אן – קרבות ימינה

הרוחות במפלגה סוערות לאחר קרב בקבוצות הוואטסאפ בין אחד הפעילים הבולטים, חיים ז'אן מנתניה למנכ"לית הטרייה, סטלה ויינשטיין. זאת בעקבות קבוצות חדשות שנפתחו עם מינוייה למנכ"לית.

הבוקר בעקבות הכינוס העלה ז'אן את הכיתוב דלהלן:"אם יש משהו שלמדנו מהדרך הארוכה שלנו יחד עד שהגענו ליעד ( הראשון מיני רבים). בימים טובים יותר ובימים פחות טובים כשנותרנו מחוץ לכנסת לזמן קצר. וימים קשים באופן אישי כמעט לכל אחד מאיתנו, כמו בשבועות האחרונים של איומים אישיים ורדיפה מאיימת. זה את יכולתם הרמ"טים לאחד, לחזק ולהרים כשצריך את השטח כולו".

"לכן חשוב במיוחד עכשיו, לחזק את הרמ"טים בביקורים וסיורים שלכם בערי המטות שלהם, שיהיה ברור שיש לאזרחים ולפוליטיקאים מקומיים נציגות שלכם בערים. ובנוסף זה בונה את הרמ"טים מול כל אותם גורמים מוניצפליים שבעבר אפילו לטלפון לא ענו". כתב ז'אן.

ויינשטיין כתבה לו בתגובה:"חבר יקר ואהוב שלי, כשאתה איתנו בשטח אני יכולה לצאת לכל קרב בעיניים עצומות. תודה שאתה איתנו".

חיים ז'אן: "הקמת קבוצות מאחורי הגב".

בעקבות התגובה תקף ז'אן:":מילים יפות מצד אחד ומצד שני מרימה שתי קבוצות ווצאפ מצומצמות מאחרי הגב של האנשים פה
פורום "מנכ"ל" וזום היום ב17:00 מבלי הרמט"ים פה .שאת עושה משהו תערבי את כל החברה שיש
הם קצת לפנייך .ואחריי הארוע של אתמול תנסי ללמוד מהם .אני לא הולך לשום מקום כדי לשמור על החברים פה".

סטלה ויינשטיין בתגובה:"הוצאת את דיבתי, יש כאן ניסיון לחבל בשמי".

סטלה מיהרה להגיב ולתקוף את ז'אן:"חיים חבר יקר שלי , אני לא עושה שום דבר מאחורי הגב. וכדי לעשות את זה קל וכי אין לי מה להסתיר אדבר פתוח….הקבוצה לא נפתחה על ידי ולא יוזמה שלי ומאוד כואב לי שיש כאן ניסיון לחבל בשמי וברצון הטוב שלי".

כמה פעילים רצו להרים לי ולחזק אותי ופתחו קבוצה, ראיתי זאת רק הבוקר ואפילו לא הספקתי להגיב ולהבין מה זה כי בזמן חופשה משפחתית אני מתעסקת עם סגירת חשבונות של האירוע אתמול!!!

"מה שעשית כרגע חיים זה להוציא את דיבתי ולנסות להסית ביום הראשון של עבודתי את כולם נגדי. וזה חבל כי המטרה שלי היא לא טייטלים וכבוד אלא לחבר את כולם. אבל אני מכירה אותך, ויודעת שזה לא מה שהתכוונת. שאמרת את הדברים מאהבת, ראית משהו שמעת שיש משהו והסקת מסקנות".כתבה וייינשטיין.

"חברים רובכם לא מכירים אותי, אבל אני אדם פשוט. מה שבלב זה מה שבפה! כל קבוצה שתפתח בשמי כרגע היא אינה אמיתית. כל זום שיערך כרגע הוא לא ביוזמתי!!! אני לא עובדת ככה.אני קודם כל בודקת. לא תוקם שום זום או קבוצה עד שלא אגיע לכל ישוב או עיר באופן אישי ואעשה שם מפגש, נקודה!!! כל השאר זה בזבוז זמן!" הוסיפה.

עוד ציינה ויינשטיין:"ולכל החברים כאן שעדיין לומדים להכיר אותי. הדרך איתי פשוטה והכי נגישה. שמעתם משהו. לפני שאתם מתפוצצים, יש ספק אין ספק, תרימו טלפון כמו שעשו כמה חברים עכשיו, ותשאלו, מבטיחה שתשמעו את כל האמת, בדיוק כמו ששמעו החברים שהתקשרו עכשיו".

התגובות בקבוצות הרמט"ים לא איחרו לבוא וההרגעה לא נראית קרובה. יצויין כי חיים היו בעצמו מועמד מוביל לתפקיד מנכ"ל המפלגה לאור הכרותו עם השטח. אך בנט בחר בויינשטיין. בחלק מכלי התקשורת נכתב כי הסיבה הינה וטו של אביגדור ליברמן חבר מפלגתה לשעבר על כניסתה לכנסת.

חבר המועצה יוחאי עזרא תמך בז'אן וכתב:"סטלה ככה לא בונים מפלגה.חבל שעל ההתחלה שרפת את כל מי שהוא לא "שלך"."

ואילו ג'רמי סלטן תמך בסטלה והוסיף:"סטלה רואה נטו רק את טובת ימינה מול העיניים. לא סתם נפתלי נתן בה את האמון הזה והפקיד בידיה את המפתחות של המפלגה".

חיים ז'אן וסטלה ויינשטיין. קרבות בימינה.
חיים ז'אן וסטלה ויינשטיין. קרבות בימינה. צילום אתר ימינה חברים