באופוזיציה טענו להצבעה כפולה של ח"כ קארה במקומה של ח"כ עידית סילמן. ח"כ קארה הגיב בזלזול להאשמות:"סערה בכוס תה".

 

אביר קארה במרכז העניינים. האם הייתה הצבעה כפולה?

הכנסת סערה לאחר שח"כ אביר קארה הצביע בטעות במקום חברתו לסיעה ח"כ עידית סילמן. דפנה ליאל פרסמה כי ח״כ סילמן עמדה ושוחחה עם ח״כ רוזין. ולא הספיקה להגיע למקומה להצבעה.

ח"כ קארה ככל הנראה רצה לסייע לה והודיע לה שהצביע במקומה וזאת אחרי שהצביע גם מהמקום שלו.

בשלב זה קלטו חלק מהנוכחים את הטעות. שכן הצבעה כפולה אסורה על פי החוק (ע"ע חברי הכנסת גורלובסקי וחזן) וצעקו לו כי הדבר אסור.קארה שהבין את הטעות דיווח מיידית. הוא לא ניסה להסתיר אלא דיווח ליו"ר הכנסת מיקי לוי.

אביר קארה: "אינסטינקט וטעות".

קארה עצמו הגיב בציוץ :"לסיכום הסערה בכוס תה: הצבעתי ממחשב לא נכון של חברתי שיושבת לידי. מתוך אינסטינקט וטעות. והדבר החשוב: הודעתי מייד על הטעות, באותו רגע. אגב ממילא היה לקואליציה רוב בהצבעה".

"חברי האופוזיציה שמעולם לא לקחו אחריות על מחדליהם שעלו בחיי אדם-אל תלמדו אותי איך מתקנים טעויות. אתם טובעים בחמאת מחדלי המירון ולוד שעוד מרוחה על ראשכם. אמשיך לפעול למען הציבור באהבה ומסירות" הוסיף קארה.

מלשכת קארה נמסר: "סגן השר, אביר קארה הצביע בשגגה ממחשב לא נכון. והודיע במידי על טעותו ליו״ר הכנסת".

מדוברות הכנסת נמסר:"עם חידוש ישיבת המליאה, הודיע יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי כי "לאחר שהנושא נבדק על ידי הייעוץ המשפטי, יחד עם מזכירת הכנסת ויועמ"שים נוספים, עם ח"כ קארה, ובנוכחות אמנם חלקית של ח"כ אוחנה שבנוכחותו נשאלה גם שאלה, ולטובת שמירת טוהר ההצבעה תתקיים הצבעה מחודשת. הנושא נבדק. הייתה הצבעה, על פי ההצהרה של ח"כ קארה הצבעה אחת בשוגג. מה עוד שמיד עם ההצבעה הוא הרים את ידו והודיע שהוא הצביע בשוגג.".

באופוזיציה תקפו את ח"כ קארה וח"כ אמיר אוחנה התייחס להצעה הכפולה: "קודם כל מדובר בעבירה פלילית, אי אפשר להצהיר לפרוטוקול גנבתי ואז להיות פטור מעונש. בנוסף, לא מדובר פה בשוגג, אם הוא היה יושב במקרה בכיסא אחר ואז מצביע זה בשוגג אבל הוא הצביע פעמיים משתי עמדות כדי שייספרו שני קולות שהצביע ח"כ אחד.

ח"כ שמחה רוטמן הגיב:"אני רוצה לברך את חה"כ אביר קארה על בחירה פוליטית מוצלחת שהוא עשה. אם הוא היה בטעות מצטרף לליכוד, יש מצב שהוא כבר היה באזיקים".

חברו לסיעה ח"כ בצלאל סמוטריץ הוסיף:"על הצבעה כפולה כמו שעשה עכשיו אביר קרא במליאה. (הצביע בשבילו ובשביל עידית סילמן שלא היתה במקומה) היועמ"ש דאז רובינשטיין הורה על חקירת משטרה נגד יחיאל חזן ומיכאל גורולובסקי. נגד שניהם הוגשו כתבי אישום בעברות של זיוף בנסיבות מחמירות. מרמה והפרת אמונים. מעניין מה יעשה עכשיו מנדלבליט".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד, הגיש תלונה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה על החשד להצבעות כפולות של חה"כ אביר קארה.

אביר קארה
אביר קארה צילום ימינה חברים