חברת הכנסת שירלי פינטו הגיעה לבני ברק וסיירה בבית הספר 'בית יהלום' לילדים עם מוגבלויות, הממוקם במרכז השיקומי של רשת 'עלה' * ח"כ פינטו: " הילדים האלו מרגשים ומשמחים"

תלמידי בית הספר לחינוך מיוחד 'בית יהלום' בבני ברק של עמותת 'עלה' – הרשת הלאומית לטיפול וקידום ילדים ואנשים עם מוגבלויות. זכו הבוקר לפתוח את שנת הלימודים החדשה עם אורחת נכבדה: ח"כ שירלי ביטון. פעילת ציבור. מוכרת בסיוע למוגבלים.

את פני האורחת קיבלו: יהודה מרמורשטיין. מנכ"ל ומייסד רשת 'עלה'. מנהלת מערך הדיור 'בית יהלום' גב' דבורה גלאובר. מנהלת בית הספר. ילדי בית הספר. וצוות המורים. המטפלות. והנהלת הרשת.

פינטו אמרה, כי מדובר בסיור מרגש מאוד וכי תנסה לסייע לרשת 'עלה' ככל יכולתה.

"אני מודעת לפערים בין השטח אל נתוני משרד החינוך. לא יכול להיות שהחינוך המיוחד לא יתוקצב באופן שיאפשר טיפול מיטבי בילדים המדהימים והמוכשרים שפגשתי בסיור. הנושא חייב טיפול בהול. ואעבוד קשה בכדי לקדם זאת במושב הכנסת הקרוב".

פינטו הוסיפה:

"אני מברכת על קיומה של עמותת 'עלה'. שמתמקדת בטיפול וקידום ילדים. ואנשים עם מוגבלויות מורכבות.
העמותה עובדת 24/7. ללא לאות עם ילדיהם. ומציעה עבורם ועבור משפחותיהם את הטיפול האיכותי ביותר. באמצעותו יוכלו לשגשג. ולמצוא משמעות בחייהם".

"כל ילד הוא עולם ומלואו ואנשי הצוות המסורים של 'עלה' נותנים סיכוי אמיתי. עבור כל אחד מהם. להתפתח ולפרוח".

חברת הכנסת פגשה את הצוות החינוכי של המקום. וקיבלה סקירה מדוקדקת על הציוד החדיש. שמסייע למאות הילדים מעשרות הרשויות המגיעים לרשת 'עלה'.

יהודה מרמורשטיין הודה לחברת הכנסת ואמר:

"יש לנו הכבוד לאחר אותך כאן באחד ממרכזי 'עלה' בישראל. אנחנו נמצאים בתקופה של צמיחה ושל התחדשות ברשת. פתחנו לא מזמן את הבריכה השיקומית המיוחדת והגדולה בארץ לפני מספר שבועות. חנכנו בשנה האחרונה את הקומפלקס הגדול בישראל לילדים עם מוגבלויות. ואנחנו עם הפנים לעתיד. התפקיד שלנו בעולם הוא לסייע לכמה שיותר ילדים עם מוגבלויות. וכשאנשים כמוך מחזקים אותנו זה נותן לנו אוויר וחמצן לעוד עשייה".

בית ספר 'בית יהלום'
קרדיט צילום: דוברות