ח"כ שירלי פינטו נשאה נאום בכורה במליאה וריגשה את כולם. פינטו התחייבה לדאוג לציבור המוגבלים וזכתה למחיאות כפיים סוערות בכנסת בשפת הסימנים. צפו בנאום המרגש.

ח"כ שירלי פינטו:"מדינת ישראל לא מצליחה לתת מענה ראוי לאנשים עם מוגבלות".

ח"כ פינטו פתחה את נאומה בתיאור התנהלותו של משה רבנו, הודתה לבני משפחתה שחינכו אותה בדרכו של ז'בוטינסקי ודיברה על הצורך להעלות מודעות ולפתח מענים ונגישות לאנשים עם מוגבלויות.

"אינני עומדת בשם עצמי בלבד. לצידי ניצבים 1,800,000 איש ואישה, ילד או ילדה, נער או נערה, עם מוגבלות פיזית, נפשית, חושית, שכלית ומחלות שקופות כגון פוסט-טראומה. שאינם מצליחים לחיות כאן במדינת ישראל חיים מלאים כאזרחים שווים. לצערי מדינת ישראל מיום הקמתה ועד היום, 73 שנה לא מצליחה לתת מענה ראוי לאנשים עם מוגבלות. אותה אוכלוסייה נדחתה ועודנה נדחקת לשולי החברה הישראלית, אותה אוכלוסייה הפכה לשקופה באופן מוחלט. קולה וזעקתה לא נשמעים".

ח"כ שירלי פינטו:"חוויתי ממקור ראשון על בשרי והנפשי את חוסר הנגישות"

פינטו גם תיארה את הקשיים איתה התמודדה כחרשת:"מגיל קטן יחד עם הורי, חוויתי ממקור ראשון על בשרי והנפשי את חוסר הנגישות, היעדר המודעות, והחסמים הטבועים בחברה. על אף הקשיים האלה שאבתי את השקפת העולם מערכים שמשפחתי הנחילה לי. עד היום הם חלק בלתי נפרד ממני, ערכי אהבת המולדת ותושביה עבורי הם ערכים מקודשים שלשמם ובשמם אני מאמינה שצריך לעבוד יום-יום".

בסיום נאומה (בסיועה של המתרגמת לשפת הסימנים, ליאת פג'ו עמדו חברי הכנסת ונופפו מחיאות כפיים בשפת הסימנים.

ראש הממשלה נפתלי בנט עלה לברך את פינטו ואמר: "אני לא זוכר שהתרגשתי ככה. הבאת ואת מביאה בהיותך ובמי שאת. כבוד למדינת ישראל ותקווה לכל ילד וילדה עם מוגבלות וגם ילדים בלי מוגבלות. את השראה לכולנו".

השר כהנא:"מהרגעים היפים של הכנסת".

השר מתן כהנא פרגן לפינטו וכתב:"‏מהרגעים היפים של הכנסת ה 24.שירלי פינטו נשאה את נאום הבכורה המרגש שלה מעל בימת הכנסת. שירלי יקרה, את הקול של אוכלוסייה ענקית של חרשים וכבדי שמיעה שמהיום כולם ישמעו. בהצלחה".

 

הנאום המלא של ח"כ שירלי פינטו- צילום באדיבות כאן 11

ח''כ שירלי פינטו
ההזמנה לנאום הבכורה של ח"כ שירלי פינטו.