רב ראשי תל אביב. האם הבחירות בדרך ?. לאחר פגישה בין שר הדתות מתן כהנא לראש העיר רון חולדאי הודיע השר כהנא:"אפעל למנות רב ראשי לעיר תל אביב-יפו".

בתום פגישת השר לשירותי דת מתן כהנא וראש עיריית תל אביב יפו מר רון חולדאי סוכם לקדם את הליך הבחירות לרבנות העיר.

יו"ר המועצה הדתית בתל אביב יפו אלדד מזרחי: "אנו ערוכים לסייע לקידום ההליך."

"סיכמנו לקדם את הליך הבחירות לרב העיר תל אביב יפו" כך אמר השר לשירותי דת מתן כהנא. זאת בתום פגישתו עם ראש עיריית תל אביב יפו מר רון חולדאי. השניים נועדו היום במטרה לקדם את הליך הבחירות בעיר תל אביב.

כזכור בשנת 2017 פרש לגמלאות הרב ישראל מאיר לאו. בשעה שמלאו לו 80. מאז העיר נותרה ללא רב עיר. ומועצת הרבנות הראשית לישראל מינתה ממונים על תחום הכשרות ורישום הנישואין.

"המצב בו העיר תל אביב יפו נמצאת כבר חמש שנים ללא רב עיר. הוא בלתי מתקבל על הדעת, לתפיסתי לרב העיר משמעות רבה בהובלת שירותי הדת ובמתן מענה רוחני לבני העיר". אמר השר לשירותי דת מתן כהנא.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "העיר תל אביב-יפו מתפקדת כבר חמש שנים ללא רב ראשי. והשמיים לא נפלו. אני באופן אישי מאמין באמירה ״עשה לך רב״. ולאו דווקא במינוי רב עירוני ראשי. אבל זהו החוק במדינת ישראל. וכמובן נפעל על פיו."

מוקדם יותר ערך השר סיור במועצה הדתית בתל אביב. ושמע סקירה על הנעשה במועצה מיו"ר המועצה אלדד מזרחי.

מזרחי ציין בפני השר כי בתל אביב נרשמים לנישואין כ 3000 זוגות בשנה. והיא מעניקה שירותי כשרות ללמעלה מ 1000 בתי עסק. כמו כן במועצה הדתית פועל בית דין מיוחד לדיני ממונות. שקנה לו שם טוב כאחד ממוסדות הבוררות הטובים. והבאים בשעריו הם בני העיר דתיים ושאינם.

מזרחי הציג בפני השר את מערך העירובין והמקוואות. ומערכת שיעורי התורה הפועלים בלמעלה מ 450 בתי כנסת. ומרכזים קהילתיים.

השר לשירותי דת מתן כהנא שהתרשם מפעילות המועצה הדתית וניהולה אמר: "התרשמתי מאוד מהפעילות הענפה של המועצה הדתית בתל אביב. בניצוחו של מר אלדד מזרחי. שמחתי לפגוש אצל רשם הנישואין זוגות מרוצים. מהשירות הנהדר שאתם מעניקים פה.החוויה החיובית של הזוגות מהמפגש עם המועצה הדתית מביא לקידוש שם שמיים.

סוגיית מינוי רב לעיר ת"א יפו עלתה לדיון ומזרחי אמר :"כי הוא ערוך לסייע לקידום הליך הבחירות לרבנות העיר. הנושא נמצא על השולחן כבר זמן רב ואנו ערוכים לסייע בהקמת הגוף הבוחר לכהונת רב העיר".

השר לשירותי דת אמר כי הוא רואה חשיבות רבה במינוי רב לעיר תל אביב יפו שכן הרב הנבחר יכהן כחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל.

מתן כהנא ורון חולדאי
מתן כהנא ורון חולדאי. פועלים למינוי רב ראשי לתל אביב יפו קרדיט תמונות: רפי דלויה.
רב ראשי לתל אביב
פועלים למינוי רב ראשי לתל אביב יפו קרדיט תמונות: רפי דלויה.
אלדד מזרחי ומתן כהנא
אלדד מזרחי ומתן כהנא קרדיט תמונות: רפי דלויה.