השר לשירותי דת מתן כהנא במפגש עם מזכירי בתי הדין הרבניים: "מחויב לשמירת מעמדם של בתי הדין. אחזק את מעמדו של בית הדין כסמכות איתנה ואבקש להרחיב את הסמכויות כולל העיסוק בדיני ממונות".

במפגש היכרות ראשון שקיים היום (ד) השר לשירותי דת מתן כהנא עם מנכ"ל בתי הדין הרב דוד מלכא. יועמ"ש בתי הדין עו"ד הרב שמעון יעקובי. והמזכירים הראשיים של בית הדין הרבני וסגניהם אמר השר: "אתם הפנים של בתי הדין הרבניים. אתם עומדים בחזית ונפגשים עם הציבור בשעתו הקשה. פירוק משפחה זה אירוע קשה. יש בי הערכה עצומה לעבודה המסורה שאתם עושים. לעבודה זו יש חשיבות גדולה."

כהנא:"בתי הדין הרבניים הם חלון הראווה של היהדות"

השר שיבח את פעילותם במהלך מגפת הקורונה ואמר: "בשנה האחרונה עברתם תקופה לא פשוטה. הייתם בחזית שירותי הדת. עבדתם בתנאים מאוד מאוד מגבילים ועשיתם עבודה קשה בתנאי לחץ. אני מוקיר ומכבד מאוד את המעמד שלכם כאנשי שטח. אתם הנציגים של המשרד, שלי, מול הציבור. ולכן, דווקא בגלל זה יש לכם אחריות גדולה מאוד על הכתפיים. אתם חלון הראווה של היהדות. אתם מי שמעצבים עבור ישראלים רבים את התדמית של היהדות. ישראלים רבים נפגשים בפעם הראשונה עם היהדות דרככם".

הדיין הרב דוד מלכא הביע את הערכתו לשר כהנא. שבהמשך לביקורו בהנהלה "ממשיך להקדיש מזמנו ובא לפגוש את המזכירים הראשיים. בכנס המזכירים הראשיים בכל בתי הדין בארץ. בעזרת ה' יהיו ביקורים של כבוד השר בבתי הדין בארץ ונזכה יחד לקדש שם שמים ברבים".

השר מתן כהנא חשף בפני המשתתפים את המדיניות המנחה אותו בנושא  ואמר: "אני רוצה לומר לכם, אעמוד לצדכם ואגן על בתי הדין. בכוונתי ליזום הליכי חקיקה שיבצרו את מעמדכם. אנו נמצאים במאבק בין רשויות, פסיקת בג"ץ מחד ופסיקת בתי הדין מאידך. בחרתי להגיע לתפקיד הזה מתוך מטרה לשמור על מערך שירותי הדת בישראל. ולשמור ולחזק את מעמדו של בית הדין הרבני בישראל. כסמכות איתנה אבקש להרחיב את סמכויות בתי הדין הרבניים כולל העיסוק בדיני ממונות. השינויים שאקדם והמדיניות שאני מביא יחזקו את זהותה היהודית של מדינת ישראל".

בתי הדין הרבניים
השר לשירותי דת מתן כהנא במפגש עם מזכירי בתי הדין הרבניים צילום באדיבות לשכת השר