בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת התקיים טקס הרמת כוסית לכבוד הנשיא ה-11 של מדינת ישראל, יצחק הרצוג. במהלך הטקס שר הזמר קובי אפללו את השירים "תפילה" ו"מכתב לאחי" בליווי גיטרה ופסנתר. ח"כ פינטו שרה "התקווה" חברי ימינה פרגנו ברשתות ובכנסת.

יצחק הרצוג הושבע אמש לנשיא ה11 של מדינת ישראל. הרצוג ממשיך את דרכו של אביו חיים הרצוג ז"ל שהיה הנשיא השישי של המדינה.

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי העניק לנשיא הנבחר יצחק הרצוג את מדליית "המלך דוד" והוסיף: מדלייה זו היא מתוך שטיח הקיר "הכניסה לירושלים" של האומן מארק שאגאל שנעשה במיוחד עבור משכן הכנסת.

על המדליה מוטבע דוד, המנגן בנבל. מוביל תהלוכה של מחוללים ונגנים החוגגים את כניסת ארון הברית לירושלים. במשך שנות הגלות הארוכות. הפכה תהלוכה זו לסמל לכמיהתו העזה של העם היהודי. לשוב לציון ולחדש בה את חייו".

הנשיא יצחק הרצוג הודה ליו"ר הכנסת: "בשמי ובשם מיכל אני מבקש להודות מעומק ליבי ליו"ר הכנסת ולרעייתו נורית על קבלת הפנים הנפלאה; לעובדי ולעובדות הכנסת שהפיקו פה אירוע מכובד, ממלכתי וראוי. הכנסת הזו היא הלב הפועם של העם היהודי במדינתו ובכל רחבי תבל. תחי מדינת ישראל! תחי כנסת ישראל!".

חה"כ שירלי פינטו, ימינה שרה את המנון "התקווה" בסגירת הישיבה המיוחדת להצהרת האמונים של נשיא המדינה יצחק הרצוג בשפת הסימנים.

שרת הפנים איילת שקד כתבה:"יחי הנשיא ותחי מדינת ישראל. ברכות ליצחק (בוז׳י) הרצוג נשיאה ה-11 של מדינת ישראל.עלה והצלח למען כולנו".

נשיא המדינה היוצא, ראובן ריבלין, נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל, ראש הממשלה, ח"כ נפתלי בנט ורעייתו גילת בנט, יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי ורעייתו נורית, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ובעלה דוד, ראש האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו ורעייתו שרה, התכנסו כולם במרפסת יו"ר הכנסת בטרם תחל ישיבת המליאה החגיגית

במהלך המפגש, בו השתתפו גם מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ, מנכ"ל הכנסת גיל סגל, קצין הכנסת ניצב יוסי גריף וראש אגף טקסים ואירועים ליאת שמעוני קוניצקי, העניק יו"ר הכנסת לנשיא המדינה היוצא, שי הוקרה.

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי : ידידי ורעי, אין מילים כמה אני אוהב אותך אהבת נפש מעומק הלב. מתכבד לתת לך תמונה של משכן הכנסת עשוי חוטי תיל, מעשה ידי האומן נועם ליפשיץ. מאחל לך הצלחה בהמשך דרכך וחיים טובים בחיק משפחתך, כי מגיע לך.

הנשיא היוצא ראובן ריבלין אמר במפגש: אדוני הנשיא מכובדי, תפקיד הנשיאות הוא חשוב ביותר. אבל המקום הכי חשוב שבו מילאתי תפקיד ציבורי הוא הכנסת. הכנסת היא מקדש הדמוקרטיה.

הנהגת המדינה
הנהגת המדינה בטקס צילום דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ
בנט והרצוג
בנט והרצוג קרדיט: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ
בנט
בנט בטקס ההשבעה להרצוג תמונות: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ
שרה נתניהו וגילת בנט
מימין שרה נתניהו נורית לוי וגילת בנט דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ