עמיעד טאוב יוצא כנגד הגידופים שמטיחים חברי הכנסת של המפלגות החרדיות בנציגי מפלגת ימינה. בטור נוקב הוא כותב:"יראת שמיים בתורה שלי אינה כוללת תיקים פליליים".

 

תודה עם דרך ארץ? לא אצל חברי הכנסת של המפלגות החרדיות

'ילדה קטנה" הטיח ח"כ פורוש בח"כ סילמן.  "חתיכת אפס" קרא ח"כ גפני לבנט במליאה בעוד ליצמן קורא לו "רפורמי". "שיקסע" כינה ח"כ פינדרוס חיילות שהתגיירו בגיור צבאי. "נחזור לגלות עם קהילות וספרי יוחסין" הפחיד דרעי בעוד ח"כ אבוטבול ובוסו מסתפקים במונחים "בגידה" ו"שנאה". יתד נאמן ניתנה הכותרת "ממשלת זדון". ככה נראית יהדות מכילה ומקרבת.

לזכות התקשורת החרדית ייאמר שהם התייחסו להיסטוריה של מינוי 9 שרות לממשלה. השרות טושטשו בפוטושופ על מנת להדגיש את ההישג.

על מה יצא קצפם של העסקנים?  על העדר השליטה בברז התקציבי ובכסאות העור של השרים, והסוף המסתמן לכפייה ולוטו החרדי על יחסי דת ומדינה ותו לא.

אגב יראת שמיים בתורה שלי אינה כוללת תיקים פליליים. (כמות הנאשמים והמורשעים מקרב המפלגות החרדיות הינה הגבוהה מכל המפלגות בתולדות המדינה).

הציונות הדתית המפוארת והמעורבת בחיי עם ישראל מלכתחילה לא תכרע ברך מול מי שמזלזלים בדרכה ברבניה ובנציגיה.

הדרת נשים- הפן החיובי

 

מי שהשכיל לנצל את הדרת הנשים החרדית היה שר הדתות הטרי מתן כהנא. כהנא פועל  לרוב באמצעות הגדלת הייצוג הנשי בוועדה לבחירת דיינים לקראת המינויים הצפויים של תשעה דיינים חדשים. המדובר ברווח כפול של שילוב נשים לצד אמירה כלפי מפלגות המדירות נשים מהכנסת. כהנא צודק.

טוב לראות סרוג שלוקח אחריות. לא מתפשר או מתנצל על ערוגתו הערכית ונאבק על שירותי הדת וזהותה היהודית של המדינה. כזה המבהיר לעסקנים החרדים שיהודי אמיתי הוא זה שמתפלל לפני יציאתו לקרב בו הוא מסכן את חייו להגנת העם והארץ ולא זה שמקטב משסה.

צפירת הרגעה

 

במגזר הדתי מצויה הממשלה החדשה במחלוקת. בנוגע להפסקת שליטת העסקנים החרדיים בעולם הדת והיהדות בישראל קיים קונצנזוס סרוג. אין שום סיבה לא להקים ועדת חקירה לרשלנות במירון. חובה להפסיק את השליטה העסקנית החרדית בתקציבים והוטו על יהדות ברוח הציונות הדתית במערכות שירותי הדת. זה הזמן לשלב צעירים חרדיים בשירות לאומי וצבאי ולקדם יציאה ללימודים ולעבודה.

הפער בין נציגי הציבור החרדי בכנסת לציבור המדהים עצמו מעולם לא היה גדול יותר. מדרעי ליצמן וחבריהם אין ציפיות שיתגייסו למשימות לאומיות מהציבור עצמו דווקא כן. את האלונקה של מדינת העם היהודי חרדים סרוגים וחילוניים יכולים וצריכים לסחוב יחד.

המפלגות החרדיות
תמונת הממשלה המטושטשת צילום מסך מאתר בחדרי חרדים

 

עמיעד טאוב הוא המשנה לראש עיריית מודיעין מכבים רעות ומחזיק בתיקי השירותים החברתיים ושירותי הדת בעיר