הממשלה החדשה יכולה להיות מסוכנת וגם מצוינת. כך טוען עמיעד טאוב בטור דעה. לדבריו "אין שום אסון בהקמת ממשלה בישראל לאחר שנתיים של כאוס. להפך זו לטעמו ברירת המחדל הפחות גרועה ויש בה לא מעט יתרונות לעם המתווכח בציון".

לא אסון
אין אסון בחיבור כל חלקי העם תחת ממשלה אחת. ובמתן ההרגשה לכל הצדדים כי במסגרת הדמוקרטיה גם הם יכולים לקחת חלק בשלטון. לא יקרה כלום אם למשך תקופה. יעסקו במאחד ולא במפלג ובחיים עצמם בפרט לאחר הקורונה.

היתרון
הפסקת שלטון העסקנים החרדיים בנושאי דת ומדינה. ובשיבר של הכספים הקואליציוניים היא ברכה גדולה. אל"מ מתן כהנא כשר הדתות. יעשה לא פחות למען היהדות ויחסי דת ומדינה מאשר אביטן וליצמן.

כהנא כמו גם סגן ראש המוסד רם בן ברק.  וסא"ל יועז הנדל עדיפים בקבינט הבטחוני על עסקנים שלא שירתו בצבא. ליצמן ודרעי מוזמנים להתמקד בכתבי האישום ולשחרר אותנו (כולל את המגזר החרדי עצמו) מאחיזת החנק היקרה.

לא חלום
צודק סמוטריץ בחשיבה כי הלגיטמציה לרע"מ והתנועה האיסלאמית עלולה להתגלות כחרב פיפיות בכל המובנים. כנ"ל לגבי ניצן הורביץ בממשלה. (אגב הויתור על דרישותיו לקידום נושא הלה"טבים בשל וטו של מנסור עבאס חייב להוות בסיס לקומדיה).

ועדיין ממשלת אחדות עדיפה על בחירות חמישיות. בהם רק יעלה כוחן של המפלגות הערביות ומפלגות השמאל. לאחר הטרור הלאומני שהרים ראש.

גם שליטתו של ליברמן שאחרי 22 שנים בפוליטיקה עדיין נחשב לאניגמה. בברז הכלכלי מטרידה. לא פחות חשוב למחות על הויתור על ראייה ועשייה החברתית. העובדה שכל הנושאים החברתיים. החל מהרווחה וכלה בחינוך המיוחד הבריאות והאזרחים הותיקים נמסרו ללא תנאי. מנוגדת לערכי היהדות והציונות הדתית.

לא רק ביבי ולא רק לא ביבי


ירידתו הזמנית הצפויה של נתניהו מבלפור. גם היא אינה אסון לאחר 13 שנות שלטון. למרות הדיבורים על ימין חזק. נתניהו עצמו היה מי שפינה ישובים (מגרון, עמונה, נתיב האבות, הסכמי חברון) תחת הנהגתו התעצמו החמאס. והכנופיות הלאומניות בתוך ישראל. והוא תמיד העדיף ממשלה עם השמאל (ע"ע לבני, מופז, הרצוג, ברק, פרץ).

ועדיין נתניהו הינו מגדולי המנהיגים של העם היהודי בעת החדשה. איש חזון, כלכלן מוכשר  וגאון פוליטי. שגם מתמודד עם נישואים לא פשוטים. אפשר וחובה להגיד לו תודה על כל תרומתו למדינת ישראל.

קונצנזוס בנוגע להקמת הממשלה החדשה

דבר אחד חייב לחצות מפלגות מגזרים ומגדרים. השיח האלים חייב להיפסק לאלתר. באלפי שנותינו כעם מידי כ80 שנה סולק העם ממולדתו במרבית המקרים בשל מריבות אחים.

אין לי שום כוונה להיות נווד בגיל 50 ואני גם רגיש לאבק המדבר אז בבקשה תפסיקו. ובנט ולפיד תעשו טוב לעם הזה. הוא ממש צריך קצת.

לפיד ובנט
לפיד ובנט נערכים להקמת הממשלה החדשה צילום דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ