איילת שקד

שרת הפנים

איילת שקד ילידת 07. למאי בשנת 1976 היא שרת הפנים מטעם מפלגת ימינה.

איילת שקד – קו"ח

שקד נשואה לאופיר שקד טייס לשעבר.אם לבן ובת ותושבת תל אביב. שקד היא שרת הפנים מטעם סיעת ימינה. בעבר כיהנה כשרת המשפטים בשנים 2015–2019. שקד היא גם האישה הראשונה העומדת בראש משרד הפנים.

בשנים 2006–2008 שימשה שקד מנהלת לשכתו של בנימין נתניהו, בעת שכיהן כיו"ר האופוזיציה. במסגרת תפקיד זה גייסה ללשכה את נפתלי בנט. במרץ 2008 פרשו שניהם מהלשכה.

המעבר של איילת שקד לבית היהודי

ביוני 2012 פרשה מהליכוד והודיעה על כוונתה להתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי לכנסת. בנובמבר 2012 נבחרה בפריימריז של המפלגה למקום השלישי.

רשימת הבית היהודי זכתה ל-12 מנדטים, שקד נכנסה לכנסת והייתה חברת הכנסת החילונית הראשונה במפלגה.

לקראת הבחירות לכנסת העשרים הגיעה שקד למקום הראשון בפריימריז של הבית היהודי, והוצבה במקום השלישי ברשימה (אחרי  בנט ואריאל). בבחירות קיבלה הבית היהודי 8 מנדטים ושקד נכנסה לכנסת ומונתה לשרת המשפטים.

הקמת הימין החדש עם בנט

בדצמבר 2018 הודיעה שקד במפתיע כי היא ובנט פורשים ממפלגת הבית היהודי כדי להקים את מפלגת הימין החדש שתכלול דתיים וחילונים וכי שקד ובנט יכהנו כיושבי ראש משותפים של המפלגה. המפלגה לא עברה את אחוז החסימה, נותרה מחוץ לכנסת ונתניהו פיטר אותה מתפקידה כשרת המשפטים.

שקד בראשות הרשימה בבחירות לכנסת העשרים ושתיים

לקראת הבחירות לכנסת ה-22 הוצבה שקד בראש רשימת הימין החדש. כאשר אחריה בנט, סמוטריץ ורפי פרץ. הם רצו יחדיו תחת השם "ימינה" הרשימה קיבלה 7 מנדטים ושלושת הגברים פירקו את החיבור בליל הבחירות. בכנסת הבאה היא הוצבה במקום השלישי ברשימה המשותפת ונכנסה לכנסת לאחר שהרשימה קיבלה 6 מנדטים.

בבחירות האחרונות (24) קיבלה ימינה ששה מנדטים ולאחר הסכם להקמת ממשלה פריטטית עם יש עתיד מונתה שקד לשרת הפנים.

איילת שקד
איילת שקד צילום עט תקשורת

 

איילת שקד חדשות ועדכונים

איילת שקד ברשתות החברתיות